DEPILACJA BIELSKO

Depilacja Bielsko czyli skuteczna depilacja. Przegląd popularnych metod depilacji. Gładkie ciało to marzenie wielu kobiet i coraz częściej mężczyzn. Jako kosmetolog wykonuje w swoim gabinecie zabiegi pastą cukrową oraz laserem. Poniżej informacje o tych zabiegach i nie tylko.

Poradnik wakacyjny. Vol. II od doświadczonego kosmetologa.

Brak włosów stał się nie tylko luksusem ale standardem życia codziennego. Istnieje wiele sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Część metod jest profesjonalna i wiąże się z wizytą w salonie urody, część możemy wykonać w zaciszu własnego domu.

Zastanawiasz się nad zmianą sposobu depilacji? Masz wrażliwą skórę, która nie toleruje klasycznych metod i nie wiesz co zrobić? Sprawdź, który z rodzajów depilacji będzie najlepszy dla Ciebie.

Pasta cukrowa do depilacji

Słodka depilacja dla wrażliwych.

Nie będę ukrywać, że to moja ulubiona metoda pozbywania się zbędnego owłosienia, którą najczęściej polecam w moim salonie w Bielsku-Białej. To najprawdopodobniej najstarsza metoda depilacji. Pasta cukrowa jest znana na Bliskim Wschodzie od tysiącleci. W jej składzie znajdują się tylko naturalne składniki: cukier, woda, i cytryna, dzięki czemu jest ekologiczna, bezpieczna i sprawdzi się w przypadku skór wrażliwych, skłonnych do alergii. Depilacja cukrowa zwana z angielskiego SUGARING jest mniej bolesna i nie wywołuje podrażnień ponieważ pasta w przeciwieństwie do wosku nie przykleja się do naskórka, a jedynie obkleja włoski. Olbrzymim plusem jest też oczywiście długotrwały efekt, tak jak w przypadku depilatora czy wosku. O przewadze depilacji pastą cukrową nad pozostałymi metodami decyduje jednak fakt, że włoski są wyrywane zgodnie z kierunkiem wzrostu, co nie uszkadza ich cebulek i nie powoduje wrastania oraz uniwersalność tej metody nie zależna od koloru włosa. Metoda rekomendowana do depilacji miejsc wrażliwych oraz dla kobiet w ciąży.

depilacja bielsko biała

Skóra po zabiegu depilacji pastą cukrową w gabinecie bardzo szybko się regeneruje i można już po kilku godzinach cieszyć się gładką skórą bez podrażnień.

Do wad możemy zaliczyć czasochłonność metody, konieczną dużą wprawę i znajomość techniki wykonywania zabiegu oraz wyższą cenę.

Jeżeli jesteście fankami Pedro Almodovara to polecam film Karmel, gdzie w jednej z głównych ról możecie zobaczyć pastę cukrową.

Zabieg przeprowadzany jest tylko z użyciem jednorazowych narzędzi, co daje gwarancję bezpieczeństwa. Pasta podczas zabiegu ma temperaturę pokojową, co pozwala nam przeprowadzić zabieg na skórze naczyniowej i wrażliwej. Depilację wykonuje się z włosem, co zapewnia bardzo dużą skuteczność, nawet przy krótkich włoskach. Nie łamie włosów tylko wyrywa z cebulkami.  Istotne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych, które przekaże Ci kosmetolog podczas wizyty.  Efekty zabiegu utrzymują się około 3 tygodnie.

Wskazana długość włosów do zabiegu: 0,5-1cm

Depilacja laserowa 

Światło przyszłości.

Dzięki depilacji laserowej, możemy pozbyć się włosków raz na zawsze… Tak naprawdę to na około 5 lat. Podczas zabiegu światło lasera niszczy macierz włosków, co uniemożliwia ich odrastanie i sprawia, że będziemy mogły zapomnieć o innych rodzajach depilacji. To bez wątpienia największa zaleta tej metody.

depilacja laserowa bielsko

Sam zabieg nie jest czasochłonny. W zależności od miejsca, które planujemy poddać wiązce światła laserowego, czas wykonania wynosi od kilkunastu minut do dwóch godzin. Ilość zabiegów jest uzależniona m.in. od cyklicznego wzrostu włosa. Oznacza to, że włoski nie rosną jednocześnie, a laser może usunąć tylko te, które są aktualnie w fazie wzrostu tzw. ANAGENU. Stąd zalecane prawie miesięczne odstępy między zabiegami w serii. Dla pełnego efektu, warto wykonać minimum 3 zabiegi.

Zabieg depilacji laserowej w naszym salonie w centrum Bielsku-Białej zawsze poprzedzony jest dokładnym wywiadem oraz podpisaniem oświadczenia. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, kosmetolog wykona serię impulsów, niszczących cebulki włosa. Bolesność jest uzależniona od progu bólu pacjenta oraz rodzaju lasera.

Depilacja laserowa jednak nie jest idealna. Na niekorzyść tej metody działa jej wysoka cena. Zabieg trzeba wykonywać w seriach, a potem co roku odnawiać w celu utrzymania efektu. Kolejnym minusem depilacji laserowej może być jej pozorna nieskuteczność, spowodowana złą kwalifikacją do zabiegu. Niestety w przypadku bardzo cienkich i jasnych włosków światło lasera po prostu nie działa, ze względu na znikomą ilość barwnika. Zasada mówi, że im ciemniejszy włos tym lepsza skuteczność depilacji laserowej.

Maszynka do golenia

Mieczem wojujesz i od miecza giniesz.

Klasyka klasyki. Usuwanie włosów maszynką do golenia to zdecydowanie najtańszy i najszybszy rodzaj depilacji. Maszynkę jednorazową można kupić już za kilka złotych, chociaż zdecydowanie lepiej zainwestować w droższą maszynkę. Zaletą tej metody jest cena, duża dostępność i szybkość samego zabiegu.

Maszynka do golenia ma jednak poważne wady. Pierwszą jest konieczność używania jej codziennie w celu zachowania gładkości skóry. Pośpiech w tej metodzie może zakończyć się krwawą jatką i wyglądem rodem z Halloween. Kolejnym często występującym problemem jest pojawiające się po goleniu zapalenie mieszka włosowego. Która z nas nie doświadczyła sytuacji, kiedy po goleniu okolice bikini wyglądały jak nakrapiany muchomor?

Depilator elektryczny

Zabawka dla masochistów.

Popularny w zaciszu domowym. Jego największą zaletą jest bez wątpienia długotrwały efekt. Dzięki temu, że depilator usuwa włoski wraz z cebulkami, a nie przycina tak jak maszynka, proces odrastania może trwać nawet 2-3 tygodnie. W porównaniu z profesjonalnymi sposobami depilacji, które dają podobny efekt, używanie depilatora jest też dużo tańsze. Jedyny wydatek, które musimy ponieść to zakup depilatora. Ponadto jest to niewielkie, lekkie i poręczne urządzenie, które możemy wygodnie zabrać ze sobą nawet w dalekie podróże. 

depilator elektryczny

Niestety nie jest tak idealnie jakby się mogło wydawać. Moim zdaniem depilator jest dla masochistów. Ból podczas depilacji jest mocno odczuwalny. Depilator elektryczny działa na podobnej zasadzie jak pęseta, a chyba każda z nas zna uczucie podczas regulacji brwi. W przypadku depilatora jest ono spotęgowane. Co prawda wiele modeli posiada nakładki chłodzące, które zmniejszają ból jednak tylko w niewielkim stopniu.

Druga istotna wada tego sposobu depilacji to fakt, że może on powodować wrastanie włosków. Depilator elektryczny często narusza naturalne ułożenie cebulek, przez co mają one problem z prawidłowym odrastaniem i zamiast przebijać się przez skórę, skręcają się pod jej powierzchnią. Jeżeli masz tendencję do wrastania włosków ta metoda na pewno nie jest dla Ciebie.

Depilacja woskiem 

Paski, paseczki.

Myślę depilacja woskiem i przed oczami mam scenę z filmu „Czego pragną kobiety”, w której Mel Gibson testuje wosk do depilacji na swoich nogach. To najbardziej popularna i najszerzej dostępna metoda, której niewątpliwą zaletą jest cena i długotrwały efekt wygładzonej skóry. Uzyskujemy go nie tylko dzięki usuwaniu włosków wraz z cebulkami (dzięki czemu odrastają aż 2-3 tygodnie), ale także dodatkowemu złuszczeniu. Zabieg polega na nałożeniu na skórę rozgrzanego wosku, który następnie usuwamy przy pomocy bawełnianych pasków. Podczas ich zrywania nie tylko pozbywamy się włosków, ale także martwego naskórka. Depilację woskiem możemy robić w salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu, wykorzystujemy do tego gotowe plastry. Polecam jednak wybór profesjonalisty, ponieważ wiedza co do przeciwwskazań oraz doświadczenie i wprawa są gwarantem dobrych efektów bez skutków ubocznych np. krwiaków podskórnych. Włoski należy wyrywać zawsze zdecydowanym ruchem, przeciwnie do kierunku wzrostu włosa, pod kątem około 45 stopni. W ten sposób usuwany jest włos wraz z cebulką. Aby przystąpić do zabiegu, długość włosa powinna wynosić około 5 mm. Dzień przed depilacją warto wykonać peeling.

Depilacja woskiem posiada także wady. Podobnie jak usuwanie włosków depilatorem – jest dosyć bolesna. Niezwykłą ostrożność należy zachować podczas depilacji miejsc wrażliwych takich jak bikini czy pachy, gdzie może dojść do zerwania naskórka. Dodatkowo ten sposób depilacji może wywoływać nie tylko wrastanie włosków, ale także często alergie i podrażnienia, wywoływane przez uczulające substancje zawarte w woskach.  Z tego powodu depilacja woskiem nie jest polecana osobom o wrażliwej, nad reaktywnej skórze. Termiczny czynnik występujący podczas nakładania wosku dodatkowo wyklucza osoby ze skórą płytko unaczynioną i z tendencją do żylaków.

Krem do depilacji 

Chemiczne igraszki.

Krem do depilacji to niedrogi kosmetyk, który znajdziemy w każdej drogerii. Przy jego użyciu wykonujemy depilację chemiczną, podczas której składniki kremu rozpuszczają wszystkie włoski – niezależnie od ich koloru czy długości. Jest to metoda całkowicie bezbolesna oraz niewymagająca żadnej wprawy. Wystarczy nałożyć na skórę krem i odczekać ok. 20 minut. Ponadto włoski usunięte przy pomocy kremu do depilacji nie wrastają, jak to może się dziać w przypadku innych sposobów.

Wadą stosowania kremu do depilacji jest krótkotrwały efekt. To dłużej niż w przypadku maszynki, ale nadal dosyć szybko. Możemy ja wykonać w domu. Jednak jest ona czasochłonna, trzeba poświęcić na zabieg przynajmniej pół godziny: najpierw czekamy aż krem zacznie działać, a następnie usuwamy go przy pomocy szpatułki oraz dokładnie myjemy skórę. Największym minusem jest fakt, że krem do depilacji to mocno inwazyjny kosmetyk, który może wywoływać alergie, szczególnie na skórze okolic bikini. Ze względu na agresywny skład chemiczny może również doprowadzić do poparzenia chemicznego jeżeli znacząco przeciągniemy czas działania na skórę.

Czy warto korzystać z depilacji w salonie kosmetycznym?

Zarówno depilację woskiem, jak i pastą cukrową można wykonać samodzielnie w domu. Jeżeli jednak nie mamy wprawy, efekt nigdy nie będzie tak satysfakcjonujący, jak po wizycie w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Działając na własną rękę ponosimy ryzyko, że nie wykonamy zabiegu dokładnie, a dodatkowo możemy zrobić sobie krzywdę, nadrywając naskórek czy tworząc wybroczyny. Kosmetolog wykona zabieg szybciej, skuteczniej i mniej boleśnie. Podobnie jest w przypadku depilacji laserowej. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się już urządzenia emitujące wiązkę laserową do użytku domowego. Są to jednak urządzenia o dużo słabszych parametrach niż te stosowane profesjonalnie w gabinetach kosmetycznych.

Jaka metoda depilacji jest najlepsza?

Jeżeli dysponujemy wystarczającym budżetem, chcemy pozbyć się owłosienia raz na zawsze i nie ma ku temu przeciwwskazań, najlepszym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa. Tańszą alternatywą, szczególnie dla osób z jasnym owłosieniem, dającą natychmiastowe, chociaż niedługotrwałe efekty, utrzymujący się do 6 tygodni będzie depilacja woskiem bądź pastą cukrową. Na korzyść pasty cukrowej przemawia jej delikatność. Zmniejszona tendencja do wrastania włosów po depilacji. Ból podczas trwania zabiegu można określić jako umiarkowany, a cukrowa mieszanka nie uczula skóry.

Mam nadzieję, ze teraz bez problemu wybierzesz dla siebie najbardziej odpowiednią metodę depilacji. Pamiętaj, że depilacja to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim higiena.

Jeżeli masz pytania zapraszam na konsultacje kosmetologiczne do salonu TESORO na Plac Wolności 5.

salon depilacja bielsko