Fotoodmładzanie IPL medycznym Ipulse

Fotoodmładzanie to zabieg całkowicie bezinwazyjny i niezwykle skuteczny, dającyy efekt odmłodzenia skóry. Dzieje się tak za sprawą światła IPL, które aktywuje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i włókien elastyny. W wyniku tego zmarszczki stają się spłycone, skóra wygładzona i przywrócona zostaje jej elastyczność oraz jędrność. Ponadto efekt fototermalny wspomaga mikrocyrkulację oraz ukrwienie. Zabieg zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia, zmiany naczyniowe ulegają rozjaśnieniu, a koloryt skóry zostaje wyrównany. Fotoodmładzanie również sprawdza się do zredukowania wiotkiej skóry w okolicy szyi. Powoduje efekt liftingu, podniesienia owalu twarzy. W rezultacie otrzymujemy młodszy wygląd.

Zalecenia

Zalecamy wykonanie 3-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni. Na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać, bo już po 3-5 tygodniach będzie widoczna różnica. Po odbyciu serii wizyt, skóra jest bardziej odżywiona i zdrowsza.

Procesy starzenia zostają spowolnione.

Dla podtrzymania efektów, wskazane jest powtarzać zabiegi co kwartał (w zależności od potrzeb).

Przed zabiegiem Fotoodmładzania przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Możemy również wykonać próbny strzał, by Pacjent przekonał się o bezbolesności zabiegu i braku skutków ubocznych.

fotoodmładzanie bielsko

USUWANIE PRZEBARWIEŃ IPL medycznym Ipulse

Zabieg przy użycia urządzenia ipulse stosowany jest do usuwania przebarwień hiperpigmentacyjnych w postaci intensywnych brązowych, czerwonych plam, które mogą być nabyte lub wrodzone. Występują najczęściej na twarzy, dekolcie, rękach i dłoniach. Kuracji poddawane są przebarwienia: hormonalne, potrądzikowe, po słoneczne, piegi, plamy wątrobowe, ostuda, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate starcze itp.

Przyczyną plam barwnikowych jest: promieniowanie UV, zaburzenia hormonalne, doustne środki antykoncepcyjne, menopauza, wiek starczy, ciąża, stosowanie środków światłouczulających (antybiotyków, środków uspokajających, przeciwdepresyjnych, moczopędnych, dziurawca) itp.

Światło IPL o specjalnie dobranym spektrum, wchłaniane jest przez barwnik skóry, melaninę, skutkiem czego jest usuwanie nadmiaru pigmentu, jedynie na obszarach dotkniętych niepożądanymi zmianami, pozostawiając zdrową skórę nienaruszoną. Zmieniona powierzchnia skóry, posiadająca większą pigmentację, lepiej pochłania energię cieplną, dając efekt rozjaśnienia i wyrównania kolorytu skóry.

Zalecenia

Zalecamy wykonanie 3-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni. Bezpośrednio po zabiegu plama barwnikowa może nabrać ciemnego koloru (gorzkiej czekolady), co może się utrzymać na skórze przez kilka dni.

W sporadycznych przypadkach zdarzają się zaczerwienienia i strupki, które powinny zniknąć po kilku dniach (zależy to od ilości, wielkości i głębokości usuwanych przebarwień). Dzień po zabiegu rozpocznie się proces złuszczania oraz rozbijania pigmentu i będzie trwał około 2 tygodnie.

Przed zabiegiem Laserowego Usuwania Przebarwień przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Możemy również wykonać próbny strzał, by Pacjent przekonał się o bezbolesności zabiegu i braku skutków ubocznych.

TERAPIA NACZYNIOWA IPL medycznym Ipulse

Terapia naczyniowa IPL to zabieg stosowany do usuwania lub redukcji rumienia, trądziku różowatego, redukcji rozszerzonych naczynek, teleangiektazji. Bardzo dobre efekty są również widoczne u osób z tak zwaną „gra naczyniową”, czyli w przypadku rumienia występującego po zmianie temperatury, gorącym posiłku lub po wypiciu alkoholu. Widoczne wyciszenie zmian można zaobserwować już po pierwszym zabiegu.

Rozszerzone naczynka powstają na skutek: nieodpowiedniej pielęgnacji, predyspozycji genetycznych, wpływu czynników zewnętrznych. Pojawiają się one najczęściej na twarzy, szyi, dekolcie i nogach. W pierwszej fazie pojawia się delikatny rumień, który z czasem staje się rozleglejszy i bardziej zauważalny. Ściany naczyń są mało elastyczne, osłabione przez co naczynia rozszerzają się dając niekorzystny efekt estetyczny. Trwałe zmiany na skórze twarzy mogą prowadzić do pojawienia się trądziku różowatego, dlatego tak ważne jest szybkie rozpoczęcie terapii.

Światło IPulse, które posiada specjalnie dobrane spektrum, wnika w głąb skóry. Tam jest pochłaniane przez naczynia włosowate, które ulegają obkurczeniu, co powoduje usunięcie zaczerwienienia oraz zwiększenie wytrzymałości i odporności skóry.

Energia świetlna IPL jest pochłaniana przez hemoglobinę, po czym zmieniana jest na ciepło podnosząc temperaturę krwi. Następuje koagulacja, rozpad barwnika i zniszczenie ściany naczynia, które jest wchłaniane przez organizm lub odpada w postaci strupka (zależnie od wielkości naczynia).

Zalecenia

Zalecamy wykonanie 6-8 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni. Należy pamiętać, że nie leczymy przyczyny zaburzeń krążenia, ale ich skutki. Dlatego dla podtrzymania efektów, wskazane jest powtarzać serię zabiegów co pół roku lub rok (w zależności od potrzeb). Potwierdzony badaniami jest fakt, że po serii zabiegów skóra jest odporniejsza i mniej podatna na nowe zmiany naczyniowe.

Przed zabiegiem Laserowej Terapii Naczyniowej przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Możemy również wykonać próbny strzał, by Pacjent przekonał się o bezbolesności zabiegu i braku skutków ubocznych.

 

TERAPIA TRĄDZIKU IPL medycznym Ipulse

Terapia trądziku jest zabiegiem, podczas którego światło urządzenia iPulse skutecznie i szybko likwiduje namnażające się bakterie ACNE, powodujące występowanie trądziku na skórze. Najczęściej zmiany tego typu występują na twarzy, szyi, dekolcie i plecach. Przyczyna trądziku jest złożona i składa się na nią kilka aspektów: zaburzenia hormonalne, nieprawidłowe rogowacenie, nadprodukcja łoju, wtórna kolonizacja przez bakterie.

Światło IPL o specjalnie dobranym spektrum PTF wnika w skórę, gdzie zostaje wchłonięte przez porfiryny. W efekcie tego produkują one monomorficzne aniony tlenowe, które powodują eliminację bakterii Propionibacterium Acnes. Dodatkowo,oddziałują one na gruczoły łojowe, czego bezpośrednim skutkiem jest zmniejszenie wydzielania łoju. Ponadto, działanie ciepła wpływa na uporządkowanie włókien kolagenowych, czego efektem jest zniwelowanie blizn potrądzikowych, zwężenie porów i wygładzenie skóry.

Po wykonaniu serii zabiegów dochodzi do likwidacji lub redukcji zaczerwienienia, stanu zapalnego oraz normalizacji wydzielania łoju.

Liczne badania na świecie wykazały, że IPL iPulse osiąga 3 razy lepszą skuteczność w leczeniu trądziku zapalnego, w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Ponadto, czas kuracji jest o 2/3 krótszy.

Zalecenia

Zalecamy wykonanie 5-10 zabiegów w odstępach 5-8 dni. Bezpośrednio po zabiegu krostki nabierają ciemnej barwy. Po paru godzinach następuje zmniejszenie stanu zapalnego. Na drugi, trzeci dzień pojawiają się nowe krostki. Następuje nieznaczne pogorszenie stanu skóry (wydzielanie toksyn). Dzieje się tak przy pierwszych 3-5 zabiegach. Jest to efekt samooczyszczania, który sukcesywnie ustępuje po kolejnych zabiegach. Krostki stają się bledsze, przesuszone. Zabiegi nie powodują skutków ubocznych, nie wpływają negatywnie na skórę, ani na sposób życia pacjentów. Należy pamiętać, że terapia niszczy obecnie występujące bakterie ACNE. Przyczyna ich występowania nie jest leczona, dlatego mogą powrócić. Zabiegi należy powtarzać po okresie 2-3 miesięcy (zależnie od potrzeb). Należy jednak pamiętać, że skóra po serii zabiegów staje się odporniejsza i mniej podatna na nowe zmiany trądzikowe.

Przed zabiegiem  Terapii Trądziku przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Możemy również wykonać próbny strzał, by Pacjent przekonał się o bezbolesności zabiegu i braku skutków ubocznych.

Przygotowanie do zabiegów IPL medycznym Ipulse

Skóra do zabiegu powinna być czysta. Na 24 godziny przed wizytą należy zrezygnować ze stosowania kremów, balsamów itp.

Po zabiegu

 Bezpośrednio po zabiegu (kilka godzin) należy zrezygnować ze stosowania mydeł, dezodorantów, antyperspirantów na bazie alkoholu.

 Należy zrezygnować z intensywnego opalania na minimum 3 tygodnie po zabiegu (wskazane jest stosowanie w lecie kremów z wysokim filtrem UV).

Należy zrezygnować z przyjmowania środków zwiększających reakcję na światło w okresie terapii (np. niektóre antybiotyki, dziurawiec, nagietek itp.).

 Jeśli po 3 godzinach Pacjent odczuwa dyskomfort w postaci świądu lub pieczenia (bardzo rzadkie przypadki), można zastosować kosmetyki łagodzące np. Panthenol (bez alkoholu!).

 U nielicznych Pacjentów (1-2%) może wystąpić zaczerwienie, które zniknie w przeciągu paru godzin.

Przeciwwskazania 
Opalenizna

 Mechaniczne uszkodzenia

 Ciąża i okres karmienia piersią

Ciężkie choroby np. nowotworowa

 Choroby skóry: bielactwo, łuszczyca (faza aktywna), nadwrażliwość na światło, opryszczka, liszaj płaski

 Duża skłonność do przebarwień

 Bliznowce

Terapia hormonalna (nie dotyczy antykoncepcji)

 Przyjmowanie leków światło-uczulających (np. antybiotyki z grupy tetracyklin lub sterydów)

 Leczenie retinoidami

 Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi

 Stosowanie kremu z witaminą A (retinol)

 Przyjmowanie ziół (nagietek, dziurawiec, bratek, skrzyp, figura2)

 Cukrzyca

 Padaczka

 Rozrusznik serca

 Obecność metalowych implantów

 Inne ciężkie choroby

 

Dlaczego warto wybrać IPL iPulse?

IPL i200+ to profesjonalne urządzenie laserowe produkcji brytyjskiej. Posiada nadany Europejski Certyfikat Medyczny i Certyfikat ISO, a bezpieczeństwo i skuteczność wykonywania zabiegów została potwierdzona przez Amerykańską Agencję Leków i Żywności (FDA).

IPL iPulse charakteryzuje się najwyższą efektywnością i bezpieczeństwem wykonywania zabiegów, a jego funkcjonowanie oparte jest na przełomowej technologicznie i wykorzystywanej jedynie w urządzeniach iPulse formule tzw. „kwadratowego impulsu”. Technologia kwadratowego impulsu została opatentowana i w żadnym innym IPL-u nie jest stosowana.
Dzięki tej technologii możliwa jest najwyższa efektywność i bezpieczeństwo wykonywania zabiegów:

ipl bielsko
bielsko pielegnacja twarzy
Pielęgnacja twarzy
medycyna estetyczna bielsko
Medycyna estetyczna
Depilacja pastą cukrową
bielsko pielęgnacja ciała
Pielęgnacja ciała
Zabiegi E-Light